Jak jsem se učil jezdit na in-line

Brusle jsem si chtěl původně koupit už minulý rok, ale nějak z toho sešlo. Takže je mám až od letošního jara. Nicméně jsem na tom nikdy nestál a ze začátku jsem neměl nikoho, kdo by mi poradil a řekl, jak na to.

Nenapadlo mě nic lepšího, než si půjčit knihy. Něco málo si přečíst, hlavně základní postoj a jak se vyvarovat klasických chyb. Ještě doplním, že nejsem žádný sportovec a sporty mi obecně nejdou.

Po nastudování teorie a několika minipokusech doma na koberci jsem se vydal ven. Ve městě máme naštěstí sportoviště, kde jsou volné a hladké plochy. Takže jsem se nemusel plácat na parkovišti u supermarketu. A prostě jsem začal zkoušet jezdit.

Podle knihy jsem měl nejdříve získat jistotu postoje na trávě a trochu se projít. Malinko to pomohlo, ale nejvíce mi dalo prostě ježdění sem a tam po rovině.

Pár dní jsem to moc nehrotil a snažil jsem se jezdit tak, abych získal jistotu a na in-line dráhu jsem se nepouštěl. Pády byly samozřejmostí. Chrániče jsem měl, takže v klidu.

Po nějakém čase jsem se sešl s kamarádem, co umí jezdit, aby mi poradil co dál. Ukázal jsem mu, co umím a byl celkem překvapen tím, co už umím. A konečně jsme vyrazli na dráhu a začal jsem jezdit rychleji. A cítil jsem se na bruslích jistěji. Ale musím zdůraznit, že ještě jezdit neumím, respektive to bude chtít ještě spoustu času a ježdění, abych jezdil opravdu dobře.

Hlavně bych rád jezdil rychleji, protože jsem už potkal na dráze nějakého skoro důchodce, co si to fakt dával.

One thought on “Jak jsem se učil jezdit na in-line

  1. Na bruslích jezdím už několik let a taky jsem takto začínal… Později jsem ale zjistil, že jezdit rychleji je mnohem jednodušší než se tzv. “plácat” – mnohem snáze se drží rovnováha a brusle se mnohem lépe ovládají, vlastně to funguje jako s autem, lépe se ovládá při vyšší rychlosti 🙂 Jinak přeju hodně štěstí v dalších in-linerských pokusech 😛

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *