Další PPC produktové kampaně

Tak se nám asi roztrhl pytel s nástroji pro generování PPC produktových kampaní. Objevil jsem další dvě služby.

PPCBee nabízí vytvoření kampaní pro AdWords i Sklik. V administraci doporučují používat XML pro Heureku a nebo Google Merchant. Nicméně XML export pro Heureku mi systém neakceptoval. Po chybě jsem dále nepátral, možná mám chybný XML export. XML pro Google Merchant prošel bez obtíží. Po letmém vyzkoušení vypadá systém o něco lépe než konkurenční PPCHit. Nastavení kampaní je podrobnější a nepřijde mi složité.

AdBoost je druhá objevená služba. Zdá se, že umožňuje vytvářet kampaně pouze pro AdWords. Při prohlížení webu mě zaujala celkem vysoká cena za používání služby. Základní tarif je za 100 Euro měsíčně s omezením do 500 produktů. A navíc jednorázový aktivační poplatek 150 Euro. Druhý tarif bez omezení je za 150 Euro měsíčně a aktivační poplatek 1 500 Euro, což mi přijde dost peněz. Navíc je tedy nástroj pouze pro AdWords a spolu s vysokou cenou je pro české klienty jen těžko použitelný.

Osobně bych produktové kampaně využil jen pro Sklik. V AdWords bych s klidem využíval Product Listing Ads a případně dynamické reklamy, které také fungují.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *