Car wish list, part 1

Tímto článečkem bych si chtěl sepsat seznam aut, která se mi líbí a která bych si rád pořídil. Prozatím vynechám supersporty, luxusní a jiná superdrahá auta. Zaměřím se na dostupnější “popelnice.”

Mitsubishi Sigma je prvním kandidátem, toto jméno má zřejmě jen v Evropě, protože na Wikipedii je pod Mitsubishi Diamante první generace. Sigma je velký sedan, vyrábělo se i combi. S 3,0 V6 motorem s 200 koňmi pojede asi slušně. Určitě bych chtěl automatickou převodovku, která mi vyhovuje.

Sigma

Anglická recenze.

Renault Avantime nebyl vůbec oblíbený u zákazníků. Bylo vyroben pouze 8545 kusů. Nevím proč, ale avantime se mi líbí. Je to velké kupé odvozené od MPV Renault Espace. Jako pohonné jednotky slouží benzínový 3,0 V6 24V s výkonem 152kW a vznětový 2,2 dCi se 110kW.

avantime

Nissan Primera je dalším sympatickým autíčkem. Říká se, že pokud chcete starší auto, tak japonská auta z 90.let jsou to nejspolehlivější, co můžete mít. Zvláště primera najede spoustu kilometrů a není to vůbec poznat na opotřebení. Existuje i verze GT s 2,0 150 koňovým čtyřválcovým motorem. Slabší 2,0 má 120 koní. Byla i šestnáctistovka a dvoulitrový vznětový motor.

primera

Kromě avantime jsou to relativně levná auta. A to je zatím vše. Určitě budu pokračovat, až si vzpomenu na další supervraky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *