96 hodin a další z filmové noci

Když jsem viděl upoutávku na 96 hodin/Taken v kině, rozhodl jsem se, že to musím vidět. Zdálo se to, jako dobrá akce. A taky byla.

Bývalý agent a osobní strážce, kterého hraje Liam Neeson, si nyní užívá důchodu. Chce tak dohnat čas, který nemohl věnovat své rodině a díky tomu je rozvedený a s dcerou se moc nevidí.

Dcera se díky své povedené kamarádce dostane do Francie, kde je společně s kamarádkou unesena mafií. A od této chvíle se začne odehrávat spousta akcí. Od automobilových honiček po krvavé vraždění, kterého je schopen otec hledající své dítě.

Nutno podotknout, že ve většině akcí má hlavní hrdina obrovské štěstí. Na druhou stranu se projevují jeho bohaté zkušenosti z minulé praxe agenta a má podporu svých kamarádů. Rozhodně se s žádným špatným hochem nepáře a hezky mu vysvětlí, že unášet děti se nemá. Vše má do detailu naplánované a efektivní.

Film nemá žádná hluchá místa, kde byste se nudili.

Nestyda byl další film v pořadí. Podle ukázek v televizi to vypadalo lehce erotický film. Jiřího Macháčka mám rád a nafil jsem se těšil.

Oskar má dobré zaměstnání, rodinu a dítě. Ale není spokojen se svým životem. Chce si jej co nejvíce užít. Opouští manželku. Často střídá partnerky, holduje alkoholu a žije skoro bezstarostný život a nic neřeší. Žije v malém bytě. Ztratí dobře placené místo televizního moderátora. Místo toho odváží lidi z hospod jejich auty.

Film v podstatě nemá žádnou pointu, žádné vyvrcholení děje. Skládá se z několika krátkých scének. Ale je velice zábavný. Někdy vás až oskarovo jednání zarazí.

Pro fanoušky českých filmů doporučuji. Některé české filmy poslední doby se mi nelíbí, ale Nestyda je pravým opakem.

One thought on “96 hodin a další z filmové noci

  1. Taken byl za posledního půl roku nebo roku jeden z mála výborných filmů, které jsem viděl. Určitě taky doporučuju 🙂 Kéž by podobných bylo víc – že by námět na službu ala last.fm, ale na filmy? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *