Cool MP4 přehrávač je doma

Po malinké komplikaci už je zásilka doma. Přehrávač přišel včera poštou. Doručovatelka jej nekompromisně nacpala do schránky. Naštěstí přežil bez úhony.

Obsah

Zásilka byla zabalena přiměřeně pečlivě. V malé obálce byl vlastní přístroj v bublinkovém obalu. Samozřejmě sluchátka, USB kabel, gumový obal, stručný návod a zavirované CD.

Vzhled

Přehrávač vypadá velice dobře. Vzhled je okopírovaný iPod Nano. Přední strana je z plastu. Zadní je výlisek z pochromovaného plechu. Díky tomu je velice robustní a pevný. Žádné kroucení a vrzání se nekoná. Přední straně dominuje 1,5 palcový displej a sdružený kruhový ovladač. Na horní straně se nachází hlavní vypínač. Na pravém boku najdeme 2,5 mm sluchátkový výstup a konečně na spodní hraně je očko na pověšení a netypický USB konektor. Chybí tlačítko na zamykání ovládání.

Ovšem v přiloženém gumovém obalu růžové barvy vypadá přehrávač velice ošklivě. Nebudu používat.

Funkce

Základní funkce, jako je přehrávání MP3, videa ve formátu AMV a radio, jsou bez problému. Dále je možné číst textové soubory, ukládat telefonní čísla, prohlížet fotky a zahrát si 3 hry. Nahrávání zvuku bohužel nefunguje, přístroj se zasekne. Nefunguje také nastavení ekvalizéru. Zřejmě chyba firmware.

Po připojení k PC se chová jako standardní zařízení Mass Storage. Není problém používat přehrávač jako 8GB flash disk. Jen bych si dal pozor na kabel, protože přehrávač nedisponuje běžným USB konektorem.

Nabíjení vestavěné Li-Ion baterie probíhá přes USB kabel.

Hlavní vypínač působí chatrným dojmem. Naštěstí lze používat tlačítko play/pause na zapínání a vypínání. Hlavní vypínač lze tak nechat zapnutý a dále jej nepoužívat.

Ovládací tlačítka mají krátký a tuhý chod. Nehrozí náhodné stisknutí v kapse. Displej není celkově příliš kvalitní. Taktéž radiový přijímač má občas problémy a chytá jen něco.

Výhody

Přehrávač je malý, lehký a zároveň velice pevný. Základní fuknce zvládá s přehledem. Velkou předností je 8GB paměť. Možnost využití jako flash disk.

Nevýhody

Některé funkce jsou nedostupné, např. nahrávání, ekvalizér. Drobný nedostatek je 2,5 mm jack na sluchátka, je nutné mít redukci. A neobvyklý USB konektor.

Závěr

Díky zmíněným nevýhodám a kritice se může výrobek zdát jako nepoužitelný. Ale když se budeme snažit o objektivní hodnocení s přihlédnutím k ceně, kterou jsem zaplatil. Zjistíme, že to není vůbec špatné. Přehrávání audia a videa jde bez problémů, radio naladíte. Nesmíme zapomenout na obrovskou 8GB paměť. A kolik jsem to vlastně zaplatil? Nevím, jestli to mám říkat…:) Bylo to neskutečných 340 Kč se vším všudy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *