Moje první dražba na eBay

Teprve nedávno jsem se zaregistroval na největším internetovém aukčním portálu eBay.com. Věřím, že jej téměř každý zná. A hned jsem si zkusil vydražit nějakou pěknou věc za neskutečně nízkou cenu. Kupovat za BIN (Buy It Now) je nuda. Žádný adrenalin.

Moje volba padla na MP4 přehrávače od čínského prodejce. Na prodej má stovky kusů a dražby končily každých cca. 20 minut. 99% pozitivních ohlasů budilo důvěru. A obrovská výhoda bylo poštovné do ČR zdarma. To byla moje šance.

Stanovil jsem si 20 USD jako hranici, za kterou bych přehrávač koupil. Tuto částku jsem odvodil od probíhajících aukcí, kde se přehrávače dražily přibližně za tuto cenu.

Systém přihazování je propracovaný. Systém za vás přihazuje po určeném minimálním příhozu až do výše vaší maximální částky. Příklad: Momentálně je přihozeno 15 Kč, minimální příhoz je 5 Kč. Vy zadáte vaše maximum, např. 30 Kč. Tím zvednete částku jen o minimální příhoz, tj. na celkových 20 Kč. A tímto způsobem pokračujete až do výše vaší hranice.

Musím se přiznat, že dražba mě velmi bavila. Největší vzrušení je ke konci aukce. Zbývá už jen pár sekund, máte přihozeno nejvíc, už už máte super přehrávač za pár korun. Slyšíte tep srdce, adrenalin koluje žilami. Ale ouha, prohráli jste o mizerných 50 centů. Tak znovu a lépe.

Než jsme vyhrál svůj vysněný přehrávač, prohrál jsem 4 aukce. Jednou jen o zmíněných 50 centů.

Kdo si dražbu ještě nikdy nevyzkoušel, rozhodně doporučuji. Je to jako droga, málem nevíte, kdy přestat.

One thought on “Moje první dražba na eBay

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *