Filmová noc. Stojí mi to za to?

Včera večer a dnes brzy ráno byla v multikinu Palace Cinemas filmová noc. Celkem 12 hodin filmů jen 199Kč. Hned mi mělo dojít, že tam nepřijde 10 lidí. Ale že se budu muset přetlačovat s hordou děcek, jsem si také nemyslel.

Zástupy lidí byly obrovské. Ale slušných lidí, aby člověk pohledal. Ano, to je to, co mi vadilo nejvíce. Nevychovanost pubertálních dětí.

Chroustání, mlaskání, křupání a chrochtání mi při úvodních reklamách nevadí. Ale že tyto zvuky společně s komentáři k filmu budu poslouchat celou dobu. To jsem si nemyslel. A samozřejmě nesmělo chybět kopání mého sedadla a pomalu jsem měl nohy na hlavě. Naštětstí jsem poměrně tolerantní člověk, takže jsem si poznámky nechal pro sebe. Pubertální mozeček by to stejně nepochopil.

Vedle sedící divačka to už nevydržela a školáky okřikla, ale nemělo to význam.

Kapitolou samou pro sebe byla tlačenice před sálem, kdy se z lidí stává stádo zvířat.

A co že jsem to všechno viděl? Promítání začalo v 18,00 a končilo v 6,00 ráno. Naštěstí se projevila má vysoká inteligence a lístek jsem si zakoupil den předtím. Vystát frontu na lístek těsně před začátkem bych asi nepřežil.

Kozí příběh – Pověsti staré Prahy byl prvním filmem, který jsem viděl. Český animovaný film jsem chtěl  vidět od té doby, co vím, že se natáčí. Animace je mistrovsky zvládnutá. Hlasy postav jsou vybrány skvěle. Ale tím to asi končí. Četl jsem některé komentáře na ČSFD a s některými se ztotožňuji.

Film postrádá nějaký ucelený děj. Děj je tak nějak roztrhaný a nenavazující na sebe. Čekal jsem nějaké velké dějové zvraty. Výrazné rozvinutí příběhu. Nějaké vyústění pointy. Vysvětlování. Nějaké provázání 2 hlavních postav. Myslím si, že by zpracování pražských pověstí mohlo být daleko lepší. Navíc, když se ve filmu jednalo o pověst o Orloji s mistrem Hanušem.

Taktéž nevím, na jakou cílovou skupinu film míří, protože některé scény jsou pro děti doslova nevhodné.

Mamma Mia! byl na pořadí další. Možná si říkáte, co by chlap dělal na takovém filmu a ještě k tomu muzikálu. Je to jednoduché, mám rád hudbu a písničky skupiny ABBA se mi docal líbí. A to i přesto, že jsem je nezažil spolu.

Herecké obsazení je špičkové, Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried a v neposlední řadě i legendární James Bond, Pierce Brosnan.

Žádnou složitou zápletku jsem nečekal. Vše je prosté jak facka, ale je to neuvěřitelně zábavné a dobře se na to dívá. Výborní herci a známé písničky jsou hlavním důvodem proč se to podívat. Skvělý film na odreagování, jen se bavit a nad ničím nepřemýšlet. Písnička přijde v pravou chvíli, má to spád a rychlost.

Dalším filmům se podíváme na zoubek příště.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *