Věříte mBank?

Účet v mBank jsem si pořídil teprve nedávno, vyhnul jsem se tak i počátečnímu návalu a šílenství. Jeden důvod byl vyzkoušení nové banky v Česku a to dokonce internetové banky. Tedy banky, která nebude mít velké luxusní budovy a skoro vše se bude řešit pomocí internetu a telefonu.

Hlavní výhodou jsou nulové poplatky za běžné služby. Všechny služby tedy nejsou zadarmo. Nicméně placené služby jsou využívané jen ve vyjimečných případech.

Neplatíte za vedení účtu, za příchozí a odchozí platby, ani za internetové bankovnictví a platební karty jsou samozřejmě také zdarma. Výpisy jsou elektronické, za papírové si musíte připlatit.

Další výhodou je poměrně dobře úročený spořící účet eMax, konkurent ING Konta a spořícího účtu od FIO. Tyto účty můžete mít až 4 k běžnému účtu mKonto. A ke každému můžete mít platební kartu. Dohromady můžete mít od mBank až 5 účtů.

Pro někoho bude možná zásadním problémem nemožnost uložit hotovost na účet. Prostě to nejde, zatím. V pobočce hotovost neuložíte, lze jen převodem z jiného účtu. Uložit hotovost jde přes terminály Sazky, Fortuny a Tipsport, návod na fóru mBank. Děkuji zimmi za upozornění.

Myslím, že už se toho napsalo o mBank dost. Ale našel jsem na blozích zajímavé články, které zpochybňují bezpečnost internetového bankovnictví mBank. Určitě stojí za přečtení a popřemýšlení.

mBank

Bezpečnost a mBanka – věřte nevěřte… Zde si projděte celou kategorii o mBank, autor se zmiňuje o zajímavých věceh kolem zabezpečení.

Po přečtení těchto článků jsem docela na pochybách, jak to je s bezpečností u mBank.

3 thoughts on “Věříte mBank?

  1. Samozřejmě že jde peníze vkládat na účet v hotovosti. Stačí si zřídit účet u Sazky, asociovat ho s mBank účtem a pak vkládat peníze přes terminál Sazky. Jak prosté.

    PS: Členství v klubu Sazka je zdarma (nebo aspoň bývalo).

  2. Věřím, ale využívám GE Money, mám u nich i leasing atd… Jinak MBank má v plánu vybudovat malé pokladny v centrech velkých měst, takže do budoucna se dají vkládat peníze i tam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *