Dost dobrý tip na studijní materiály

Rádi se vzděláváte? Chodíte do školy, ale stále hledáte další informace? Toužíte po vědomostech? Na MIT OpenCourseWare najdete nekonečnou studnici materiálů a všech možných vědních oborech. Samozřejmě zdarma. MIT je jedna z nejlepších univerzit, co vůbec existují. A vy se můžete učit z jejich špičkových materiálů. Na stránkách najdete vše od biologie, stavitelství, elektrotechniky až po astronautiku a letectví.

Výborné jsou video lekce, můžete si tak vychutnat přednášky špičkových odborníků. A ještě si natrénujete angličtinu. Samozřejmě alespoň průměrná znalost angličtiny je ke studiu potřeba.

Materiály jsou velice kvalitní, jen občas jsou k viděně zdigitalizované ručně psané zápisky. Jinak jsou všechno PDF dokumenty. Možná jedinou vadou na kráse je stáří materiálů. Přecijen zadarmo prostě aktuální přednášky atd. nedostanete. MIT je soukromá škola, školné je poměrně vysoké a poskytovat aktuální materiály by bylo kontraproduktivní. Ale i takto je to skvělá nabídka vzdělání. Možná by bylo ještě dobré znát alespoň základy středoškolské matematiky. Protože matematika je základ a bez ní se neobejdete. 🙂

Open Course Ware se zabývá také ČVUT. Ale bohužel jsou tam některé kurzy zamčené. Ale i tak tam naleznete spoustu informací v českém jazyce, ale i v angličtině.

Dále o volně dostupných videokurzech píše Cayman. Odkazuje na univerzitu University of California, Berkeley.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *