Co platí na Seznam?

Celý článek je pouze spekulace a subjektivní názor!

Zdá se, že to jsou stále zpětné odkazy, ale nejlépe opravdu hodně odkazů. Takových 1000 odkazů z patičky zpravodajského webu s denní aktualizací docela asi pomůže. Alespoň jsem to odkoukal od konkurence. Vzal jsem několik půjčkových keywordů a zkoumal weby na prvních pozicích. Spousty odkazů lze také získat z patičky webů např. v systému webgarden.cz, ale nevím jak je získat.

Dalším způsobem na dobré pozice je pravidelně aktualizovaný obsah, nejlépe několik příspěvků denně. Některé půjčkové weby jsou řešené jako inzertní servery. A pokud máte možnost získat mraky odkazů, nepotřebujete ani moc textu.

Dále už pomalu ztrácím trpělivost s výpadky homepage z indexu, stalo se mi to u několika webů. Někdy se to vrátilo, někdy ne. Je to potvrzená chyba manažerem fulltextu. Stává se to webům na WordPressu, webům na vlastním řešení i čisté HTML.

Nové vyhledávání nasazené minulý rok mělo být lepší a relevantnější, MFA weby měly být odstřižené a měl to být “soumrak patičkářů”. Opravdu spousty MFA zmizely, ale nové stále vznikají a bez problémů se umisťují na prvních stránkách. Mám jeden minisite web, rok starý a relativně pravidelně aktualizovaný. Návštěvníci dokonce komentují příspěvky. Ale je hezky vzadu bez homepage a na danou frázi se na první straně zobrazuje čtyřstránkový web s cca. 2 NS textu. Nestěžuji si, pouze konstatuji. Nicméně tento můj web se skoro celý rok zobrazuje na přibližně stejné pozici na první straně Google. Stále na stejnou frázi. Jen jednou mi web Google odstřelil za výměnný systém odkazů, ale po odstranění se web vrátil. Na Seznamu to létá z pozice na pozici.

Malé výkyvy bych pochopil a toleroval, ale na Seznamu to snad generují náhodně. U dalších webů mám problémy s pozicí, kdy na Google se nachází na rozumném místě, ale u Seznamu ne. Buď mají odstřelenou homepage, nebo jsou někde na 50. straně apod. Další zajímavostí je jeden web s letáky supermarketů, který nemá žádný text, pouze obrázky. A vyplnění title, keywords a description. A světě div se, má na Seznamu celkem dobré pozice. Dokonce i po změně algoritmu. Odkazů má celkem poskrovnu, jen několik z ostatních webů.

Takže opravdu nevím jak se věci mají. Pokud bych bral Google výsledky vyhledávání jako referenční, tak je chyba na straně Seznamu. Z mého pohledu by výsledky měly být přibližně podobné. Rozhodně ne první strana na Google a 50. na Seznamu. Ale těžko říct, kde je chyba. Bing mívá podobné výsledky jako Google a pro srovnání by jej bylo také možné použít.

Máte podobné problémy? Nebo jste naprosto v klidu a vše máte v pořádku. Můžete se podělit v diskuzi.

3 thoughts on “Co platí na Seznam?

  1. Seznam občas předvádí divy, to je fakt:-) Pomalu ho přestávám řešit. Pokud jde o weby, které nejsou určeny jen pro BFU, ale jsou třeba cílené na IT, tak Seznam ani nemá cenu brát v potaz, protože přes něj stejně nikdo nechodí.

  2. Včera jsem si kontroloval pozice na některé keywordy a musím souhlasit. Na Googlu jsem třeba na první straně, na Seznamu nedohledatelný.
    Hodně webů mám teď lepší na Google a sám to ani nechápu.
    A ta rychlost indexace…tak je úplně nesrovnatelná 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *