Které řešení pro e-shop?

V poslední době uvažuji o e-shopu na principu přeposílání objednávek. Zásadním problémem je, které řešení pro e-shop zvolit. Open-source je zdánlivě “zdarma”, pronájmy e-shopů jsou relativně kvalitní za ceny od 150 Kč měsíčně. Ale opravdu kvalitní pronájem pro velký e-shop může být i za 4 000 a více. A konečně za hotové řešení lze zaplatit i 50 000 Kč a více. Individuální design e-shopu je další cca. 10 000 Kč. Pro přeposílání objednávek jsem ochotný zaplatit za e-shop max. 1 000 Kč měsíčně.

Jako první jsem zkoušel open-source Prestahop a Zencart. Oba jsou celkem oblíbené s kvalitní podporou. Bohužel jsem byl zklamaný, sice existují rozšiřující moduly a šablony pro vzhled, ale stále to nebylo ono. Prestashop mi vůbec nevyhovoval administrací a ovládáním, hromadný import pomocí .csv souboru nefungoval podle představ. Spíše vůbec.

Pro Zencart bylo nutné nainstalovat modul pro hromadný import, modul pro SEO, nainstalovat a nastavit češtinu a další “zábavné činnosti”. Problémem bylo časté spadnutí celého e-shopu po instalaci modulu, prostě e-shop přestal fungovat. Nechápal jsem. Pokud modul pro import fungoval, tak fungoval celkem dobře. Ovšem modul pro SEO jsem nebyl schopný nainstalovat. Také bylo nutné nainstalovat updaty proti napadení, protože je open-source častým cílem záškodníků.

Open-source mám rád, ale v e-shopech jsem si nebyl schopný vybrat. Naopak v redakčních systémech nedám dopustit na Worpdress a Drupal a koneckonců používám i Linux.

Pronájem e-shopu za rozumnou částku nabízí několik společností, např. Shoptet, Simplia a dnes jsem objevil Eshop-rychle. Možná narazíte na společnost, která nabízí také pronájem, ale za velice nízkou cenu. Typicky se bude jednat o hosting na nainstalovaný open-source, např. Prestahop. Toto řešení rozhodně nebrat.

Shoptet nabízí 14 denní zkušební provoz, který jsem ihned vyzkoušel a jsem opravdu nadšený. Bohužel požaduji hromadný import, který nabízí až v druhé vyšší a dražší verzi. Administrace a ovládání je opravdu přehledné, šablony jsou líbivé. Samozřejmostí je možnost vlastního designu.

Simplia bohužel nemá zkušební verzi, ale jejich e-shopy vypadají opravdu dobře. Problémem je, že chci využívat jejich provizní program pro přeposílání objednávek. V podstatě bych tak konkuroval mateřským e-shopům u jedné společnosti. U Simplia by tak byly dva a více e-shopů zaměřených na stejný sortiment, které si budou navzájem konkurovat.

A konečně dnes jsem vyzkoušel Eshop-rychle, který za skvelou cenu 150 Kč + DPH měsíčně nabízí skutečně mnoho. Hromadný import je v základnu, nákup bez registrace a velice rozumnou administraci. E-shop vypadá také dobře, k produktům lze přidat i různé varianty, kterým lze přiřadit i možnost vyšší ceny. Např. velikost bot apod.

A http://plkovnik.blogspot.com se o Eshop-rychle vyjadřuje velice pozitivně. Pro začátek to bude myslím ideální volba.

6 thoughts on “Které řešení pro e-shop?

 1. Taky teď buduji jeden eshop a byl jsem postaven před stejnou volbu. I když jsem váhal, nakonec jsem sáhl po open source řešení Joomla + Virtuemart, s kterým mám zkušenosti již z dřívějška. Dá se na něm postavit poměrně dobrý obchod, ale hodně si musíš udělat sám. Rozhodně nestačí nainstalovat, vložit zboží a jet. Ale, co se týče mě, tak šablonu dokážu vytvořit, ve vnitřnostech jsem se taky už párkrát hrabal, takže jsem si tu práci dám. Co se týče podpory Virtuemart, má také poměrně silnou uživatelskou základnu (i českou), takže tady není problém.

  Od myšlenky pronájmu obchodu jsem ustoupil kromě finančního hlediska, hlavně z toho důvodu, že bych se v něm nemohl sám vrtat a upravovat ho.

 2. Já jsem slyšel hodně chvály na Zencart. Ale když mi po instalaci modulu asi potřetí úplně zdechnul, tak jsem ztratil sílu.
  Navíc od e-shopu očekávám hlavně prodeje a funkčnost, hrabat se v tom nepotřebuju. A zrovna ten Shoptet mi přijde jako naprostej luxus shop. A i ten Eshop-rychle je super oproti Zencartu, hlavně funguje a pro zákazníka vypadá přehledně a hezky. Což mi přijde hodně důležitý.

 3. Pokud chceš vlastní eshop na míru za hezkou cenu, hruba do měsíce bude na světě. Napiš mi na e-mail a pošlu ti odkaz na demo. Paušální eshop je podlě mě blbost, nemůžeš si tam přidávat vlastní kód, upravovat jádro a za všechny nabídnuté doplňky platíš.

  U nás zaplatíš jednorázovou cenu a dostaneš komfortní systém a úpravy dle přání. (aktualizace zdarma!)

 4. MIchale, ještě jsem se sice nerozhodl, ale pronájem mi přijde dostačující. Pro moje účely. Např. upravovat jádro a přidávat vlastní kód bych nemusel ani potřebovat.
  Především bych rád prodával a to ihned. A i ten Eshop-rychle je docela propracovaný i za tak málo peněz. Ale nevylučuji, že změním názor.
  Hodně štěstí v podnikání.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *