Juchů, další reklamní systém

Upozornění: Toto NENÍ placený článek. Placené články na blogu neakceptuji.

Po nechvalně známém systému Directoglobal, který padnul díky špatné implementaci a neexistence podpory, přišel systém Directo.sk. Oba systémy patří jednomu majiteli, který na ně bohužel nemá čas a projekty chátrají. Directoglobal mi něco málo vydělával a byl jsem nucen jej nahradit systémem mLink.cz, který se zdá ideální. Directo.sk jsem pro jistotu vůbec nezkoušel, ale ohlasy nejsou příliš pozitivní.

Directoglobal nabízel výhradně textový formát reklamy, sada odkazů s textem libovolně formátovaným. Nebyly to tedy pouze odkazy ve formě např. lišty. mLink nabízí právě zmíněnou lištu odkazů, textovou reklamu s textem (vpravo zde na blogu) a bannerovou reklamu. Lišta odkazů má pevně dané ceny dle ranků a ostatní dva formáty mají volitelnou cenu.

Nový reklamní systém ads.ranky.cz právě nahrazuje systém Directoglobal. Autor v novém systému eliminuje chyby, protože má zkušenosti jako inzerent z DG. Oficiální představení http://webtrh.cz/75194-reklamni-system-ads-ranky a jak systém funguje http://ads.ranky.cz/wtf

Administrace systému vypadá velice přehledně a intuitivně. Chválím možnost přidat vlastní text k nabídce reklamní plochy, což např. chybí u mLink. Katalog inzertních ploch se velice rychle plní. Doufejme, že si systém rychle oblíbí i inzerenti. Zběžným pohledem jsem objevil několik prodaných ploch na webech. mLink má např. výhodou několika velkých inzerentů, kteří pravidelně nakupují odkazy, likvidita odkazů je tedy poměrně velká.

Systém je prozatím BETAverze, proto k němu tak přistupujte. Ale osobně v sytému vidím velkou budoucnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *