Zajímavé priority

Včera jsem hledal nějaké informace a náhodu jsem narazil na diskuzi na Finexpert.cz. Boreček se tam ptal, jestli dostane půjčku cca. 250 000 Kč s platem 13 000 Kč měsíčně. Inu, prý si potřebuje koupit “dvojkovou oktávku v kombíku”. A ještě mě dorazilo, že je mu 30 a bydlí u rodičů. Holt super babolep je priorita číslo jedna, i kdych to měl splácet 7 let.

Myšlenky některých lidí stále nechápu. Ponechme stranou, že já bych na takové auto v současnosti také neměl peníze, ale rozhodně bych se neupsal k úvěru kvůli plechovce na kolečkách. S takouvou vejplatou bych si koupil feldu a byl rád, že žiju a snažil se trochu vylepšit svoji situaci. Znáte také někoho takového?

6 thoughts on “Zajímavé priority

 1. Ano, samozřejmě, takové lidi znám. Těchto lidí není málo, stejně jako píšu např. zde http://www.phate.honsa.eu/1769 , lidé se prostě chtějí mít dobře, ačkoli na to nemají. Proto je naše politicko-ekonomická situace taková, jaká je…

 2. Díky za komentář. Dobře napsaný článek, umíš to lépe popsat. Já politiku raději na blogu nerozebírám, ale zajímám se o ni. Ale konkrétně mi ta diskuze přišla totálně mimo, chlápek chce mermomocí auto, na které nemá. Sakra, to chce trochu rozumu, ne? Nechápu.

 3. Tohle byl také první článek, ve kterém jsem nahodil politické téma. Jinak se jí rovněž vyhýbám jako čert kříži 🙂

  Lidé jsou prostě takoví. Chtějí víc a víc a neznají hodnotu těch věcí, které prostě musí mít. Jsou krátkozrací a netuší k čemu to povede – ať už v jejich soukromém životě nebo ve společnosti. Znám doktora, který se vrátil z USA a byl zaskočen “agenty”, kteří přímo v čekárnách nemocnic nabízeli hypotéky či půjčky. “Proč mi nenecháš Ti na to půjčit?!” A lidé jsou prostě… jak to říct, abych společnost neurazil… prostě hloupí.

  Ale zas na druhou stranu by nemělo být tak těžké je pochopit. Nemají na to a vidí jiné jak ty věci mají. Je jedno, že je buď nepotřebují nebo ani nevědí k čemu to slouží. Prostě je CHTĚJÍ. A mají pocit, že za věci se neplatí a že vše je samozřejmost.

  Akorát je smutné to, že vize, kterou jsem popsal v článku Místo na Zemi, je nesplnitelná. Rád bych se od těchto lidí izoloval, odloučil a vytvořil si svůj prostor – byť za téměř jakoukoli vysokou cenu -, ale to je prostě idea.

  Ale stejně mě to ser….štve.. 🙁

 4. Ale tak já bych taky rád chtěl pěkné auto, což o to. Ne, že bych si na autech zakládal. Ale líbí se mi. Rozhodně bych si ale na něj nepůjčoval tímto stylem.
  Stejně tak se mi líbí víc věcí, ale když to momentálně nejde, tak to nejde.

 5. Plně souhlasím. Bude splácet 5-6tisíc/měsíc + auto min. stojí další 2-3tisíce měsíčně. Tím pádem taky nechápu koho chce okouzlit, když nebude mít ani na chleba 🙁

  Hold život je otázkou priorit.

 6. Jo, myslím, že to Tomas B. vystihl. Je to otázkou priorit.

  Krom toho, koho dneska zajímají dlužnící? Dneska dluží každej a do basy by se nevešli, tak to prostě tak nějak vyšumí… Exekuce jsou na nic, zebrat není co (snad krom neoprávněných exekucí) a co… basa stát stojí peníze. Vymahatelnost práva je v ČR prostě otřesná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *