Postup na dropshipping?

Tak se nám po novém roce vyloupnul nový blog věnující se affiliate a dropshippingu. Autor dokonce prodává dva e-shopy připravené na rozjezd. A zaznamenal jsem poptávky po importu XML dat do databáze např. oblíbeného Prestashopu. Zdá se tak, že dropshipping se stává dalším stupněm po minisite a MFA. 🙂

A osobně se musím přiznat, že e-shopy založení na přeposílání objednávek plánuji také. Za výhodu považuji zpracování objednávky přímo na mém webu. Což může být i nevýhoda, nemáte zrovna super e-shop. Další nevýhodou je duplicita popisků, pokud je pouze převezmete z XML. Na druhou stranu provize kolem 10% je celkem lákavá a odhaduji lepší konverzi návštěvníků v zákazníky než u affiliate webu. Jeden takový affiliate webík mám a i při nízké návštěvnosti je ziskový a hezky konvertuje.

A další výhody jsou klasické, nemusíte mít sklad, logistiku a pošta vás nezajímá. A jednou měsíčně si vystavíte fakturu na provize. V klidu můžete mít i více shopů, různě zaměřených. A samozřejmě e-shop je pro zákazníka relatvivně transparentní.

2 thoughts on “Postup na dropshipping?

  1. Co tak najednou všechny popadlo, zrovna jsem dropshipping taky dneska studoval.. že by nějaké hromadné boží vnuknutí? 😀

  2. Na druhou stranu provize kolem 10% je celkem lákavá a odhaduji lepší konverzi návštěvníků v zákazníky než u affiliate webu.

    Tohle je přece nepravděpodobné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *