Čuch na návštěvnost

Nedal jsem si pokoj ani v novém roce a zase prohlížel smazané domény na Ranky. A vzhledem ke slevě na .cz u Subreg jsem si zas jednu registroval.

Alexa kolem 22 000 000, což podle předpokladů není nic světového. Nicméně zaparkovaná už má dnes podle statistik cca. 100 UIP. Nepředpokládám velké výdělky na parkingu, ale při obnovení obsahu a postupném přidávání dalšího by mohla na PPC něco vydělávat. Prostě jsem za 250 Kč na rok koupil cca. 100 UIP denně. Skoro se mi až nechce věřit statistikám, protože registrovat doménu s takovým trafficem není asi běžné.

A v čem tkví tajemství? Ve zpětných odkazech, Alexa je velice nepřesná, ale zpětné odkazy jsou lepší ukazatel. A původní obsah podle Archive.org, pokud existuje. Odkazy musí být relativně kvalitní, nebral bych nic, co se podobá odkazům z MFA a minisite. Velice kvalitní jsou z tématických portálů a diskuzních fór. Zpětné odkazy samozřejmě zjistíte na ranky.cz.

Samozřejmě jistota je předregistrace na Daukce, ale při dražbě už musíte jít relativně najisto a vědět, kolik si můžete dovolit zaplatit. Je možné, že by nikdo nepřihodil, ale jisté to není. Každý vidí, které domény se draží a není těžké vycítít potenciál.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *