1. zkušenost s Heureka affiliate

Nedávno byl spuštěn affiliate program Heureka. Je to takový mix platby za klik a affiliate. Nasadil jsem program zkušebně na jeden nový web. Návštěvnost mám řádově desítky denně. CTR webu je 3,65 %. Adsense má CTR cca. 6 %.

Celkem web vygeneroval 20 kliknutí a pravděpodobně 3 kliky zkonvertovaly. Bohužel statistiky nejsou detailnější. V jeden den jsem měl 2 kliky, započtenou provizi a proto nevím, jestli byla za jeden, nebo dva kliky. Celkem web vydělal 6 Kč. Průměrná cena za klik je tedy 2 Kč. A konverzní poměr je 15 %. Affiliate mi zatím běží 21 dní. A Adsense na stejném webu 11 dní. Adsense mám průměrnou cenu za klik 0,08 Euro, což je 2,05 Kč. Průměrná cena za klik je tedy zatím podobná, ale za běžných podmínek dostanete peníze za každý klik. U Heureka affiliate jen za 15 % kliknutí.

Každopádně to chce testovat déle, affiliate jsem chtěl už dávno zrušit, protože provize dlouho nepřicházela. Zkoušeli jste nový provizní systém Heureka? Jaké máte zkušenosti?

2 thoughts on “1. zkušenost s Heureka affiliate

  1. Zkousim ho v posledni dobe, me vychazi prumer za klik kolem 1,35 Kc . To CTRko co tam maj funguje jen u tech jejich banneru, dost casto mam jen odkaz s ID (jeste tam dam asi rel nofollow), ale odhadem bude nekde mezi 1-3%. Uvidi se casem, ale u mensich stranek s produktama to bude par kacek mesicne (1UIP = +- 0,03 Kc), takze to je bud ztrata casu nebo za 2 odkazy na 30ti malejch webech, tak flaska 12ti letyho Jamesona ;D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *