Motivace je potřeba, ale musíte makat!

A ne kecat. 🙂 V posledním roce se na scéně internetových podnikatelů rozjelo pár projektů k dosažení magické hranice 100 000 Kč měsíčně. Všechno byly hezké motivační projekty, ale byly úspěšné? Nepochybuji, že existují lidé, kteří dělají na internetu 100 000 Kč za měsíc. Dokonce jsou i lidé, kterí umí miliony. A pokud o úspěchu hovoří, nejprve těch “sto táců” udělají a poté se zmíní. Ne naopak.

Prvním byl Vembl a jeho portfolio minisite a Directo. Seriál článků má asi 8 dílů a potom nic. Ale Directo je fajn projekt a nějakou kačku mi blogem vydělává. Další byla Maigiho Rybí challange, kdy byl deadline pro “sto litrů” 24. 12. 2009, ale účastníci jsou teď v lehké depresi, viz. jejich web.

A nový koněm v našem dostihu za “stovečkou modrejch papírků” je blog Stovka za rok. Rozhodně se nikomu nevysmívám, sám bych rád tyto peníze taky měl. Ale bez práce to prostě a jednoduše nejde a místo dělání soutěží na tom zkouším pracovat. Asi bych si z těchto projektů vzal ponaučení a začal jinak. Hezky potichoučku polehoučku a poté jen utrousil článeček o dosažení kýžené hranice.

Třeba takový hezký pasivní příjem je mega velké portfolio hezkých type-in domén. Výhodou je, že se dají koupit za nějaký násobek měsíčního/ročního výdělku. Případně stačí hodně šmejdit po netu a zkoušet registrovat překlepové domény. Hezky se tomu věnuje např. tento článek. Takže vzhůru na to. Dodejte si odvahu a rozum do hrsti.

One thought on “Motivace je potřeba, ale musíte makat!

  1. Ale to jsi mě špatně pochopil. Stovka za rok není žádný pokus o levný výdělek zadarmo. Naopak očekávám, že mě to zabere víc času než moje vlastní práce. Trochu jsem to naznačil už v článku Pasivní příjem neexistuje. Tu druhou část jsem ještě nepubikoval, časem….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *