Prohřešky provozovatelů affiliate programů

Již mám nějaké malé zkušenosti s affiliate z pohledu partnera a narazil jsem na několik problémů s provozovateli. Pro partnera jsou to poměrně zásadní záležitosti, protože musí mít v provozovatele absolutní důveru. Protože jako partner věnujete čas a peníze do rozvoje webů, sledujete zájem lidí, sbíráte kvalitní traffic.

1) Provozovateli spadne web, neodpovídá. Tato situace se mi teď stala, provozovateli prostě spadnul web. Samozřejmě se vám nenačítali bannery a odkazy, což vám zablokuje web. Jeden den by se dal odpustit, ale problém trvá již tři týdny. Čekal jsem okamžité vysvětlení a omluvu, marně. Po týdnu jsem napsal e-mail přímo firmě provozující affiliate. Kontaktní e-mail přímo na affiliate systém samozřejmě nefungoval, web a e-mail stále nejel. Dostalo se mi omluvy a slibu nápravy, po pár dnech přišel nějaký oficiální omluvný e-mail všem partnerů. Slibující nápravu do konce týdne, další týden pryč a nic se neděje.

A pokud vám affil dobře vydělával a dobře konvertoval a není rozumná dostupná náhrada, je to problém. A ještě ke všemu se nedostanete k výplatě provizí.

2) Předčasné schvalování provizí. Nedávno jsem si prohlížel statistiky a uviděl jsem schválené prodeje. Ale nějak brzy po zaregistrování prodeje. Jedná se o affiliate aplikaci Post Affiliate Pro. Běžná praxe u jiného provozovatele je nechat zakázky neschválené a až poté je schválit. Až je jisté, že zákazník zaplatil a zboží převzal.

Provozovateli jsem napsal a zjistil jsem, že provize kontrolují jednou za čtvrt roku spolu s výpisem z účetnictví. A až poté mi řeknou skutečně získané provize. Klidně se tedy může stát, že máte jakoby schválené peníze, ale zákazník zboží nepřebere a nedostanete nic.

3) Nemožnost vytvořit vlastní odkaz. Již zmiňovaná aplikace Post Affiliate Pro a jiné umožňují vytvářet vlastní provizní odkazy na konkrétní produkty. Tato vlastnost Vám velice pomůže s odkazováním a zlepšuje konverzi, proto je velká chyba provozovatele, že tuto funkci v affiliate aplikaci nemá.

Určitě by se našly další prohřešky, ale tyto považuji za celkem zásadní. Jaké máte zkušenosti Vy? Podělte se v komentářích.

2 thoughts on “Prohřešky provozovatelů affiliate programů

  1. Já nedávno zkoušel affil na grow it produkty a až jsem dal konečně web trochu do kupy a začal ho propagovat, tak mi affil zrušili:-D Prvně byl zavirovaný a pak se majitel rozhodl, že na to kašle. V současné době zavedl zajímavý způsob afiilu a sice, že každému partnerovi vytvoří vlastní subdoménu s e-shopem, kam bude směřovat své zákazníky. No uvidím, jak to půjde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *