Překonejte to!

Nemám rád málo aktualizované blogy  a sám jeden mám. Bohužel. Ale teď jsem dost přemýšlel a dělal nějaké weby. K tomuto postu mě přivedlo dnešní zjištění.

Klasicky jsem dělal web a potřeboval jsem nějaké affiliate odkazy, vstoupím do administrace a hle, nějaký zůstatek. Zdá se mi to podivné, ale je to tak. Odkazy mám na velice málo navštěvovaném webu, asi 6 měsíců starém. Doménu jsem onehdy koupil na Godaddy closeout aukci díky Dragovi, který na ni upozornil. Je to hezké klíčové slovo, docela aktuální. Právě před asi půl rokem jsem se donutil tam vytvořit web, trošku zalinkoval a nechal být. Návštěvnost stále nicmoc, nedávno trochu poskočila a zase spadla.

Nicméně podle statistik se web zdá celkem užitečný, i když má málo obsahu. Ale na PPC by asi nevydělal nic. Dlouho jsem tam žádnou reklamu neměl, teprve nedávno jsem nasadil již zmiňovaný affiliate. Hezky decentně, banner a textové odkazy. Téma a produkt přesně sedí.

A právě o tom to vše je, překonat počáteční nechuť něco udělat. Nevíte, zda na web budou lidé chodit. Znechuceně sledujete statistiky návštěvnosti v řádech jednotek až nuly. Žádné kliky v PPC a žádný prodej. A najednou se objeví jeden prodej, další a další. A člověk je spokojen, investice je skoro zpět. A najednou vidíte, že to mělo cenu. A proč jste vlastně nenasadili ten affiliate dříve a proč nemáte více webů.

Podobné to mám u prodeje odkazů, proč jsem neměl víc webů v mLink, když zrovna někdo koupil balíček All in one. Bylo by to cca. 100 kč navíc. Vše je to o lenosti a málo motivace, protože to není všechno hned. Musíte si počkat a být trpěliví. A úspěch se dostaví, když jste na něj připraveni.

Nemůžou vám na web chodit lidé, když žádný nemáte a nevedou na něj odkazy. Nemůže vám vydělávat, když tam není reklama. Důležitá je jen motivace, píle, práce a informace.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *