Spolupráci si promyslete

Spolupracovník, kolega, parťák, partner, či jak chcete. Nebo přísloví: Ve dvou se to lépe táhne. Člověk na všechno sám nestačí a tak se podpora ve formě partnerství někdy může hodit. Zvláště do podnikání a obchodu. Může si rozdělit úkoly, práci a poté i zisk. Všechno se zdá výhodné a bezproblémové. Samozřejmě je důležité vybrat si partnera, který Vás vždy a za každých okolností podrží, pomůže, poradí a nikdy nepodrazí. Pokud máte partner tyto vlastnostmi, máte skoro vyhráno.

Spolupráce by měla oběma něco přinést, oba by měli vždy získat a to stejným, či podobným dílem. Partneři by si měli být rovnocenní a doplňovat se. Pokud je situace jiná, už to není moc dobré.

Může se klidně stát, že jeden z partnerů má daleko větší vědomosti, které nabyl samostudiem a zkoušením v praxi. Druhý by tak měl mít například stejně rozsáhlé znalosti v jiném oboru, ale potřebném pro prvního. Problémem je, kdy oba dělají stejný obor, poté by měli oba mít znalosti na podobné úrovni. A samozřejmě se dále vzdělávat. Stejně by to mělo být s pracovním nasazením.

Nápady jsou důležité, ale není možné, aby jeden z partnerů chrlil jen nápady a realizaci nechával na druhém. Protože jen na nápadech to nikdy nestojí. Pokud vezmeme příklad něčeho opravdu geniálního jako je například Facebook, Windows, McD a další mraky mega úspěšných věcí. Sám tyto příklady nemám rád, protože jsou stokrát omílané a vždy jsou v nějaké hloupé knize milionářem snadno a rychle.

Nikomu jen nápad nevydělal miliony, ani miliardy, vždy je nápad třeba realizovat a to lze udělat dokonale a potom vyděláváme. Nebo to můžeme totálně podělat a nemáme nic i s převratnou novinkou a super extra geniální věcí. A právě na realizaci se také musí podílet partneři. A přiznejme si, jen málokdo z nás má geniální nápady, já tedy ne. Nějaké nápady samozřejmě mám, ale bez samotné realizace to prostě nejde.

Koneckonců i pouhý e-shop může vydělávat hezký balík a to o velkém nápadu opravdu není. Stačí jen pracovat a učit se spoustu nových věcí. A mít chuť a trochu peněz na rozjezd. Nějaké nápady určitě dostanete při realizaci a řešení problémů. A to poté odliší od konkurence.

Jak to máte Vy? Máte kolegu, partnera? Jak si dělíte práci? Pokud chcete, můžete se podělit v komentářích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *