WP Hive plugin – pro minisite to nejlepší

Dnes jsem se dozvěděl ze skvělého blogu/magazínu pro domainery Internet1 o pluginu WP Hive pro WordPress. Mimochodem magazín doporučuji všem domainerů, developerům a lidem od počítačů, dozvíte se opravdu zajímavé a kvalitní informace. A tímto děkuji za tip na plugin.

Plugin jsem donedávna neznal a myslím, že vytrhne trn z paty všem majitelům desítek webů na wordpressu. Nějaký takový plugin jsem hledal, ale stále se mi jej nedařilo najít. Plugin jsem si zkusil nainstalovat, abych viděl použití v praxi. A skutečně je výborný a jednoduchý. Jen návod na oficiálním webu je trošku matoucí. A nebyl jsem z toho moc moudrý, ale náhled do fóra pomohl.

Jak na to?

Na jednu doménu nainstalujeme wordpress běžným způsobem, pluginy, témata apod. Nahrajeme samozřejmě plugin WP Hive. Soubor db.php nakopírujeme do složky /wp-content/ a přihlásíme se do wordpressu. Tím i WordPress nainstalujeme. Hotovo, máme domovský WordPress, který bude sdílený.

Teď přijde klíčová věc. Domény, na kterých pojedou další weby a budou sdílet domovskou instalaci, musíme připojit na tu domovskou doménu. Ale pozor, ne přesměrovat. Např. v hostingu Dreamhost jsem použil volbu Mirror a samozřejmě doména musí mít DNS toho hostingu. Podle fóra lze použít i alias, prostě nějakou funkci hostingu, která nasměruje jednu doménu na druhou, ale nezmění URL v prohlížeči.

Např. já jsem nainstaloval WordPress na domovskadomena.cz a doméně dalsidomena.cz jsem nastavil mirror na domovskadomena.cz. Mirror je konkrétní funkce v Dreamhost hostingu. Poté jsem přistoupil v prohlížeči na web dalsidomena.cz a spustila se mi další instalace a web byl hotový. Jednoduché.

Pokud se nám to povede, máme další web. Sdílíme pluginy, témata apod.

Rozhodně doporučuji vyzkoušet, protože instalovat na každou doménu novou instalaci je docela otrava.

2 thoughts on “WP Hive plugin – pro minisite to nejlepší

 1. Ahoj mam takovy problem pokud na dreamhostu pridam mirror na domovske hnizdo a v nastaveni zadam
  – url domeny
  – /
  – prefix_

  tak se to presmeruje na url domeny a hodi eror:

  We apologize for the inconvenience. Please contact the webmaster/ tech support immediately to have them rectify this.
  error id: “bad_httpd_conf”

  Nevis co s tim?

 2. No, u mirroru se nastavuje jen URL domény, nic víc. Co jsi kde nastavoval?
  Doménu, kterou směruji na hnízdo, nehostuji. Pouze má DNS Dreamhostu a při přidávání do administrace jen nastavím mirror. Je to až někde níž na stránce. Hned první je hostování a to nevyplňuji. Mělo by to fungovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *