Mikroblog? Zkusíme to!

Tak k tomuhle mému velekému blogu přibyl i malý bloček. Mikroblog u Teidu. Mikroblog je prostě malý blog pro rychlé zachycení okamžiků. Jen taková “ublognutí,” sakryš, kde jsem tohle slovo
už četl? Asi u někoho na blogu.

Hodně lidí používá Twitter, nevím, jestli byl vůbec první, ale to je jedno. Má i nějaké plugin pro snadnou integraci do WordPressu. Ale hlavně je anglicky a nevím, jestli je možné blogovat i z mobilu. Ano, mikroblogovat můžete i z mobilu, pomocí SMS. A u Teidu to jde určitě i u nás. Teidu na programoval stejný člověk, co vlastní Bloguje. To byl jeden z důvodů, proč jsem si tento systém vybral. A hodně se mi líbil desigh webu, takový svěží, pěkný.

Mikroblogovacích systémů je u nás více, např.: CoDělám, velice jednoduchý až primitivní. Nic moc.

Poté je tu silný soupeř Teidu a to DRBZ, registrace je zatím na pozvánky. Ale moc se mi nelíbil. Taktéž umožňuje drbání pomocí SMS z mobilu. Teidu se mi prostě líbí víc.

6 thoughts on “Mikroblog? Zkusíme to!

 1. To je jako nejaka lacina reklama na tu hruzu Teidu, kde se pro same reklamy ani nedostanu k prispevkum? A ze se Ti libi? To promin ale asi mam holt jinej vkus..

 2. Díky, to potěší. Jen upřesním: Nejsem majitelem Bloguje, jsem jeho autorem; Bloguje jsem v roce 2003 prodal. Majitelem Bloguje je LAAR, a.s. (stejně tak Teidu).

 3. coze: Asi máme jiný vkus a to je dobře. Když si mám vybrat z mikroblogů na českém internetu, tak to bude buď Teidu, nebo DRBZ. Ostatní za moc nestojí. A Teidu se mi líbí více.

  Martin Malý: Omlovám se za nedorozumění.

 4. Já jsem taky koukal na DRBZ, ale přišlo mi to takové…nudné. Teidu je pro mě příjemnější a díky tomu, že se tam začínají vyskytovat lidi z Bloguje, tak bych ani jinde mikroblogovat nechtěl 🙂 No a i já jsem se tam zaregistroval díky tomu, že je to dílko Martina Malého.
  Co se týče designu – mě se líbí a po několika dnech už mi nepřišel ani tak crazy jako na první pohled 🙂

 5. A co Mikroblogy.cz?
  Ty jsou pro mě jednička. Jen je škoda, že je tam tak málo aktivních uživatelů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *