Malý affiliate web

Při procházení diskuzí na Webtrhu jsem objevil v podpisu jednoho člena malou hezkou stránku o konkrétním produktu. Na jednostránkovém webu byl popsán a vychválen jeden jediný produkt a vše vedlo na partnerský e-shop přes affiliate link.

Možná, že pro zkušené affiliate partnery to není nic nového, ale musím se přiznat, že by mě to nenapadlo. Sice nějakou affiliate stránku mám, ale ne pouze o jednom produktu. Myslím, že to má spoustu výhod. Můžete zvolit hezkou doménu s klíčovým slovem. Hezky můžete stránku zacílit a optimalizovat na jednu konkrétní frázi. Případně na fráze podobné té hlavní. Samozřejmě vše se odvíjí od popularity a heldanosti toho jediného produktu a jak vysoko ve vyhledávání jej dokážete dostat. A také, jak se budou na vaše snažení tvářit vyhledávače, ale myslím, že by v tom neměl být problém. Pokud bude na webu dostatek textu, nějaká recenze, zkušenosti uživatelů. Affiliate link nebude skryt např. pomocí javascriptu, což se podle nápovědy nelíbí Seznamu.

Další výhoda spočívá v použití affiliate systému, kde jste placeni až za samotný prodej. Nemůžete dostat BAN v PPC systému za web nevyhovující podmínkám. Naopak můžete klidně použít tzv. affiliate arbitráž. U arbitráže bude hodně záležet na ceně produktu, vaší provizi za prodej a počtu prodejů, které dokážete uskutečnit. Chce to populární produkt a vyšší cenu = vyšší provize, aby se vám to vyplatilo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *