Jaké čtu weby o počítačích I.

Živě je asi největší český internetový magazín o počítačích a všem ostatním. Zná ho skoro každý. Každý den vycházejí nějaké zprávičky, bleskovky o všem možném i nemožném.
Výjimkou nejsou recenze softwaru i hardwaru. Hodně se věnují i Linuxu.
I když odbornost některých článků je minimálně diskutabilní. Někdy nejdou
dost do hloubky. A často se objevují komerční reklamní texty. Ale to je asi nutnost. Celkově doporučuji. Člověk se dozví aktuální novinky a je v obraze. Vzhled je moderní a celkem pěkný. Zapadá do jednotného vzhledu všech webů CPRESSu.

CDR je vzhledem poměrně obstarožní webík. Řekl bych, že i hodně zastaralý. Nový vzhled by bodnul. Denně vychází novinky a zprávičky. Občas vyjde recenze nějaké vypalovačky. Ale o to je skvělejší. Taktéž mají skvělou databázi vypalovacíh médií i s komentáři. Podle návodu na CDR.cz jsem i flashnul vypalovačku na dvouvrstvou. Pro fanouška vypalovacích technologií je CDR nutnost.

PCTuning nedávno změnil majitele. A ještě dříve z něj udájně odešli redaktoři, kteří si založili HWMag. Zajímavé. Primárně na Pctunigu vychází různé návody, testy, recenze všeho možného. Rovněž se hodně věnují Linuxu. Dobré jsou soutěže konané na tomto webu. Konkrétně teď probíhá OverclocKING, kdo přetaktuje nejvíce svůj počítač a Pimp My Computer, kde vám redakce natuní kompa.

Pretaktovani teď nedávno absolvoval redesign, ale jestli k lepšímu, či horšímu, těžko říci. Starý vzhled byl takový divný, ale ten nový je ještě horší. Vychází zde převážně novinky a bleskovky atd. Recenze zde snad ani nenajdete. Ale dříve probíhala skvělá soutěž v modování casů. Občas se i objevil vážně pěkný casemod. Ale naposled byla soutěž minulý rok. A já jsem na Pretaktovani vyhrál set-top-box.

HWMag je poměrně nový web. Má moderní design, což je chvályhodné. Více, než na novinky, se web specializuje na testy a recenze hardwaru. Hlavně procesory a grafické karty.
Testy jsou objektivní. Rozhodně doporučuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *