Nokia 3109

Nokia 3109 je zatím můj nejlepší mobilní telefon, co jsem kdy měl. Díky mému obrovskému štěstí jsem jej nemusel kupovat, protože jsem jej vyhrál. Na mobilech mi nezáleží, stejně jen posílám SMS a telefonuji. Ani superhyper iPhone od Nakousnutého jablíčka mi erekci nepřináší.

Naštěstí je to telefon klasické konstrukce, žádný vysouvací, nebo lámací “šmuk.” Přístroj je to velice pohledný s uhlazeným designem. Na těle nejsou žádné přebytečné výstupky typu objektiv fotoaparátu. Ano, telefon nemá fotoaparát, takže si bohužel nahaté spolužáky ve sprchách nevyfotografujete.

Displej je samozřejmě barevný, sice jsou i kvalitnější displeje, ale tohle naprosto stačí. Zkoušel jsem i videa, ale sledovat na mobilním telefonu filmy může jen hlupák. Nicméně MP3 přehrávač je velice užitečná věc a kvalita je poměrně dobrá, ale musíte si koupit redukci z 2,5 mm jacku na 3,5 mm, abyste si zapojili běžná sluchátka. Nebo můžete poslouchat hudbu pomocí Bluetooth sluchátek.

S audio a video soubory souvisí i podpora paměťových karet MicroSD, které se bohužel vkládají pod baterii. Takže rychlá výměna pornofilmečků se spolužáky se trochu znepříjemňuje.

Telefon obsahuje Bluetooth technologii, infraport, data můžete přenášet přes GPRS, HSCSD a EDGE. Ovšem největší vychytávka je podpora USB Mass Storage. Běžným kablíkem si můžete telfon připojit k počítači. Super. Telefon má běžný miniUSB konektor, jako u fotoaparátu atd.

Ovládání telefonu je lahoda, telefon bleskurychle reaguje na povely. Klávesnice je naprosto špičková, klávesy jsou velké, mají nízký zdvih, ideální pro tlusté prsty. Jako šperk působí stříbrný směrový ovladač, který vypadá, jako kovový. Uprostřed něj je plastové potvrzovací tlačítko.

Konstrukce přístroje je velice pevná, žádné vrzání, skřípání. Výdrž na baterii je poměrně vysoká, když chci telefon nabít, tak musím chvíli hledat nabíječku, protože už nevím, kde je.

K organizaci času používám kalendář, kde si mohu zapsat upomínku, poznámku, narozeniny a jednání. Největší vychytávka budíku je opětovné buzení po daném časovém úseku, super věc.

Ještě jsem nezmínil podporu Java aplikací, ale to je samozřejmost a s paměťovou kartou si do telefonu nahrajete tuny aplikací, standadní paměť telefonu je 8MB, 1GB paměťovku už máte za 300, tak co řešit.

Telefon je i poměrně levný, není důvod jej nekopit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *