Zkušenosti s Wireless Notebook Optical Mouse 4000

V minulém článku recenzuji tuto myš. Myš mám již 2 roky a intenzívně ji využívám jen poslední rok. Tzn. skoro denně několik hodin. Od začátku byla v myši alkalická baterie, která vydržela cca. celé 2 roky, nedávno se vybila. Dočasně používám obyčejné baterie, ale evidentně myši nesvědčí, protože po nějaké době práce myš přestane reagovat. Zajímavé. Z toho vyplývá, že nejvhodnější je používat jen alkalické baterie. A roční výdrž je skvělá.

Podložku pod myš nepoužívám. Rejdím jen tak po stole a s pohybem a přesností není problém. Dosah je cca. 1,5m až 2m, což je myslím, dostačující. I když by to mohl být problém při prezentaci, kde byste měli tlačítka myši nastavené na listování slajdy.

Největší výtku mám k velikosti myši. Je prostě moc malá, nebo já mám velkou ruku. 🙂 Nejspíše bude pravda obojí. Sice myš používám dlouhodobě, ale není to příjemné. Po delší práci mě mírně bolí ruka. Proto uvažuji, že bych si pořídil myš běžné velikosti na delší práci a tuto bezdrátovou používaj jen jako nouzovku.

Boční tlačítko vůbec nevyužívám, je špatně dosažitelné. A vychylování kolečka do stran také nepoužívám. I když by se jako listování vpřed a vzad v prohlížeči mohlo hodit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *