Hlídejte si zpětné odkazy

Tak mám zase další poznatek do sbírky. Už jednou jsem se spálil se slavnou SEO lištou k získávání zpětných odkazů. Naštěstí jsem ji odstranil dříve, než se něco stačilo stát.

Ale začal jsem používat zpetne-odkazy.info, odkazy si člověk mohl vybrat a neměnily se. Bohužel jsem výměny nekontroloval a lidé si tak mohli přidávat odkazy jaké chtěli. Můj web měl i docela návštěvnost a nějaký Pagerank a S-rank. Celkem jsem měl vyměněno asi 15 odkazů. A to jsem ani moc nekontroloval, jestli se odkazy na můj web zobrazují. Údajně to měl kontrolovat jejich robot.

Tento týden jsem si kontroloval pozici ve výsledcích vyhledávání, Seznam v pořádku, ale na Google 3. strana, tzn. velký propad. Po nedávných diskuzích na Webtrhu, kde si stěžovali “patičkáři” na velké propady, mě hned napadla příčina. Odkazy jsem rychle zrušil a hned druhý den jsem se hezky vrátil na správné místo.

A navíc už tento výměnný systém nebudu používat. Důvodů je několik. Výměny je potřeba kontrolovat a povolovat. Automatická výměna je cesta do pekel. Když si s někým vyměním odkaz, tak já ho poctivě zobrazuji a on si ho klidně smaže. Nemůžete to stále kontrolovat. Prostě jsem poctivec. S novým webem vás tam nikdo nechce a když máte zajetý web, tak chce měnit každý. A když už máte vyměněno a odkaz na vás se zobrazuje, tak to je někde mezi dalšími 150 odkazy na podstránce “Odkazy”, kde je dalších 50 ikonek atd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *