Za blbost se draze platí

Blbost 1) Se ztrátou peněženky jsem samozřejmě přišel i o platební kartu, se kterou platím vše na netu. Náhodou jsem si procházel nějaké expirující domény a našel jsem docela fajn kousek. Několik stovek backlinků a podle Alexa.com i traffic a docela velký. A samozřejmě jsem neměl nikde u registrátora kredit a zaplatit jsem nijak nemohl. Včera se doména uvolnila a byla dokonce chvilku volná. To mi bylo divné, že by ji nikdo nechtěl. Ale asi za hodinku byla samozřejmě registrovaná. A teď už je hezky zaparkovaná. Docela jsem se i divil, co všechno expiruje a někdy to jsou pěkné domény s hezkým trafficem a tisíci backlinky. Chtělo by to začít odchytávat.

Blbost 2) Mám tu hotové dva weby, jeden právě registruji do katalogů a má pár odkazů z mých stránek. Ale bylo mi stále divné, že nejsou nikde zaindexované. A tudíž nemají přístupy z vyhledávačů, ale podle mých zkušeností by tam už něco mělo být. Jeden mám ve Webmaster tool a dnes to kontroluji a on má v robots.txt zakázaný přístup robotů. Ale přitom jsem do robots.txt nic nepsal. Tak se mrknu na druhý web a tam to samé. Oba jednou na WordPress s několika pluginy. Prostě divné. Robots.txt jsem upravil a snad to bude dobré.

2 thoughts on “Za blbost se draze platí

  1. Blbost č.2 se mi povedla také. Ne na novém webu, ale na zaběhnutém a poměrně úspěšném. Stačila cca hodina s chybou v robots.txt a bylo. Samozřejmě zrovna přišel googlebot, následovalo asi 14 dní s téměř nulovou návštěvností z G.

  2. Blbé je to, že ani Seznam web nemá zaindexovaný, Google má jen URL adresy článků a nic víc. Doufám, že to bude za čas v pořádku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *