Hlavně kvalitní a prověřený hosting

Před časem se na Webtrhu objevila super nabídka multihostingu HostingNebe zadarmo, respektive jen za odkaz z webu. Všichni byli nadšení a hostovali tam méně důležité weby, hlavně MFA. Nabídka se mi také líbila, nicméně jsem mám své dva multihostingy, HostingSolutions a Dreamhost. A nebyl tedy důvod někam přecházet. Svůj hosting jsem vybíral relativně pečlivě, sice s ohledem na nižší cenu, ale určitě jsem chtěl garanci. Dreamhost jsem navíc koupil ve slevě v přepočtu za 200 Kč a rozhodně to není špatné.

A samozřejmě se stalo co? No, HostingNebe rychle skončil. Protože to byl jen přeprodej zahraničního hostingu a ne společnost, která by měla vlastní HW, podporu atd. Zahraniční poskytovatel to samozřejmě zablokoval z důvodu přetěžování serveru. Spousta lidí tak přišla i o web.

Proto se kvalitní a prověřený hosting vyplatí. Takový hosting není problém najít, stačí si projít nějaké diskuze, zkusit vyhledat reference a můžete objednat. Vyšší cena nemusí automaticky znamenat vyšší kvalitu, ale opět za 10 Kč měsíčně nemůžete očekávat 24 hodinovou podporu a garanci přenosu 100 GB denně.

2 thoughts on “Hlavně kvalitní a prověřený hosting

  1. Pokud jde o DreamHost, tak s ním moc dobré zkušenosti nemám (psal sem na blogu). Před týdnem jsem se zaregistroval, od té doby u domén tři výpadky, celkem byly domény mimo provoz více než 7 hodin. Obávám se, že nejsou moc schopný webhoster.

  2. Pravda, výpadek jsem měl také. A rychlost do ČR také není nejlepší, ale měl jsem to za 200. Každopádně lepší, než hostingnebe, který je zdarma a nevíš, kdy to zatrhnou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *