ROI u MFA

Minulý týden jsem Webtrhu koupil 5 info domén po 60 Kč. Týpek rozprodával portfolio. Měl tam pár relativně hezkých kousků. Klíčová slova v doménách mají na Seznamu hledanost kolem 100 denně, což je rozumné. Mám zkušenost, že se lze docela dobře dostat na první stránku a dokonce na první místo ve vyhledávání. Návštěvnost se pak pohybuje kolem 50 – 100 za den.

Dnes jsem na dvě z nich nahodil obsah a prozatím prolinkoval jen s mými weby. Na zařazení do katalogů to ještě není, protože obsahu je málo. Zároveň bych si chtěl vyzkoušet, jestli bude stačit prolinkování jen z mých projektů. A jestli méně obsahu donutí návštěvníky více klikat. Protože mám jednu minisite, se kterou jsem si dal docela práci. Pěkná .cz doména a s psaním článků jsem si dal docela práci. Lidé na stránce tráví průměrně 1 minutu, ale generuje málo kliků.

Právě bych si chtěl bych si spočítat návratnost investice u takového MFA. Doména za 60 Kč a hostuji u Dreamhost, za který jsem zatím zaplatil jen 200 Kč v akci. 🙂 Tak uvidíme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *