V cabriu mít káru

Podobný článek už jsem napsal na sterém blogu. Ale musím se k tomu vrátit. Se současným slunečným počasím se ve mně zase probudila touha po cabrioletu. Koho láká jízda pod otevřenou střechou, musí to cítit stejně. 🙂 Nyní bychom se podívali na různé cenové kategorie, ve kterých si můžeme auto bez střechy koupit.

Kategorie low-cost

Zde se pohybujeme kolem částky 100 000 Kč a méně. Na nové zapomeňte, ale i zde lze koupit zajímavé a pěkné auto.

Tak třeba Fiat Punto první generace je malé a roztomilé autíčko. Motory sice nicmoc, 1,2 44 kW a 16V verze s 62 kW a 1,6 s 65 kW. Ale nemůžeme si moc vybírat.

Punto

Dalším horkým kandidátem je např. Opel Astra, s 2,0 85 kW možná i docela pojede.

astra

Punto i astra jsou tak za 50 000 Kč, trošku dražší, ale lepší je Peugeot 306. Občas se narazí na verzi s motorem 2,0 97 kW, což už je pěkné. A vzhledově je velice hezký. A odpovídá tomu i cena, počítejte tak 100 000 Kč za rozumhý stav.

306

Kategorie střední třída, pro zaměstnavatele lidí z předchozí kategorie

Zde už máme nabídku vozů daleko větší, když budeme mít horní hranici milion korun, můžeme si pořídit i něco nového. A z ojetin můžeme machrovat třeba s Mercedesem SLK a BMW Z3.

Tak třeba nový Renault Megane Cabrio s 1,6 82 kW vyjde na 569 000 Kč a s 2,0T 120 kW na 649 900 Kč. A patří tak mezi novými vozy na spodní cenovou hranici.

megan

Dalším novým vozem může být Peugeot 207CC, také pěkná hračka.

207

Dokonce i pod milion korun můžete mít brutalitku jako je Mercedes-Benz SL55 AMG, 368 kW s přeplňovaným osmiválcem pod kapotou. Samozřejmě ojetý.

sl55amg

Kategorie AHYDE :DDD

Zde můžeme mít nějaké pěkné rudé Ferrari, Porsche, Lamborghini a nebo Aston Martin Vantage.

aston

Ale i Lamborghini Gallardo docela ujde.

lambo

Kategori jsem Petr Kellner

Speciální kategorie pro majitele soukromých tryskáčů a skromných baráčků u vody (Lipno nemyslím). Takový Rolls Royce Phantom Drophead Coupé by se mohl před firmou docela vyjímat. Možná bych doporučoval nějaké pancéřování atd.

rolls

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *