Je to tu lehčí

Zkouším nějak rozumně rozjet stránky v angličtině, ale zjišťuji, že je to velice těžké. Oproti situaci na českém internetu.

Zkusím udělat takový rozbor situace. Vycházel jsem z průzkumu počítačové gramotnosti je v ČR 27% počítačově gramotných. Ale pozor průzkum je z roku 2005! Předpokládám nějaký růst gramotnosti. Budu pracovat s číslem 35%. 10 000 000 obyvatel v ČR, tj. s PC a internetem umí pracovat a pracuje cca. 3 500 000 obyvatel ČR. To jsou naši potencionální návštěvníci webových stránek. A kolik z těchto lidí nám může konkurovat? Umí založit webovou prezentaci, např. na freehostingu a jiných službách? Můj odhad je 1 000 000 lidí. Možná více, těžko říci.

Další výhodou jsou mé dlouholeté znalosti a zkušenosti na českém internetu. Už vím, jaký server je jeden z největších, jakou má autoritu. Kde lidé nejvíce vyhledávají (Seznam). Znám spoustu blogů, kam chodí lidé podobných zájmů, kde získat know-how a poradit se (Webtrh.cz). Vím, kde občas zanechat komentář s odkazem. Mám svůj blog, pomocí kterého můžu stránky zalinkovat.

Přibližně se orientuji v trendech vyhledávání, občas zachytím nějakou velice populární a vyhledávanou věc (učitelka ze Znojma). Všechno to je velice důležité. A zároveň se v tom vůbec neorientuji na anglickém internetu.

Navíc optimalizace stránek pro nejpoužívanější vyhledávač v ČR (Seznam) je relativně jednoduchá. Samozřejmě záleží na klíčovém slovu a konkurenci. Ale když jsem se včera zkoumal výsledky vyhledávání. A těsně za mnou na první stránce se objevilo jednostránkové MFA s 10 řádkami textu PR 4, docela jsem čuměl. Můj webík není kdovíjaký, ale občas tam přihodím relevantní a aktuální informaci. V Google jsem byl také na první stránce, ale po čase jsem se propadl na 2-3 stránku.

Anglický jazyk používá slovem písmem celkově přes miliardu lidí. To je obrovské číslo, obrovská konkurence a miliony klíčových slov a trendů, na které se lze zaměřit. I kdybych se soustředil pouze na USA, tak je to stále 300 milionů lidí. A vůbec nevím, na co se zaměřit. Existuje tu kvalitní konkurence, se kterou člověk musí soupeřit.

Zřejmě bych měl možná ještě počkat a zůstat na malém českém písečku. Jaké máte Vy zkušenosti s anglickým internetem? Povedlo se vám prorazit? Podělte se v komentářích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *