Práce snů

Tuhle jsem viděl na Eurosportu reportáž z vývojového centra týmu formule 1 Williams. A tak mě napadlo, co vlastně pro koho znamená mít práci snů. Musím říct, že bych pro Williams dělal rád snad cokoli. Nejsem sice jejich zarytý fanoušek, ale auta mám rád. Klidně bych tam dělal i řadového mechanika. Ale asi bych nevyměňoval pneumatiky při závodě.

V reportáži zmínili funkce běžného mechanika, inženýrů vývoje, různých manažerů a samozřejmě pilotů formule. Bylo vidět, že každý dělá svou práci rád a obětuje ji mnoho času.

Představte si, že jste sportovně nadaný a máte rád jakýkoli sport. Ale na vrcholovou kariéru to nevypadá. Co by byla práce snů? No přeci učitel tělocviku. Myslíte si, že je to blbost? Ani ne. Každým rokem jezdíte s kurzem na hory lyžovat. Když učíte na lepší škole s vybavením, tak můžete využívat sportovní haly a hřiště zdarma. Sice máte nějaké starosti, ale ty bohatě vyváží výhody a skutečnost, že děláte to, co vás baví. A když učíte na vysoké škole, tak ani nemáte starosti se studenty apod. S platem to je asi horší, ale kdo si může dovolit jezdit každým rokem na hory i vícekrát a v létě 2-3 týdny chodit po horách.

Vrcholoví sportovci budou stejný případ jako učitelé tělocviku. S rozdílem, že profi sportovci mají pěkné peníze. Alespoň tedy fotbalisti, hokejisti atd.

Pro mě osobně je důležité, aby práce člověka bavila. Ale bohužel věci nejsou tak jednoduché a spousta lidí musí dělat, něco, co je nebaví. Tentokrát se nebavíme o tom, že byste jen brali peníze a nedělali nic. 🙂 To by chtěl každý.

Já bych třeba rád závodil v autech. Prostě bych si rád zajel jakýkoli závod, klidně i amatérský v čemkoli. Rozhodně to hned nemusí být Formule 1. Uvidíme, snad se mi to někdy splní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *